jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Нові надходження

Матеріал розташований за галузями знань

Нові надходження літератури до Бібліотеки Медичного інституту

Звертаємо вашу увагу на найцікавіші новинки бібліотеки

Bezumtsi

Затишний кабінет. Навпроти вас на м'якій та зручній кушетці сидить він — психотерапевт, той, хто вислухає історію ваших страждань, допоможе… Йому ви готові повністю довіритися. А як щодо нього? Чи так само ваш лікар відвертий з вами?

За допомогою історії Ернеста Леша, досвідченого фахівця, автор відкриває перед читачем загадковий і не завжди привабливий зворотний бік психотерапії. Які таємниці минулого приховує Ернест, про що він думає під час чергового сеансу, дивлячись на свого пацієнта? І, зрештою, хто такий терапевт: бог чи людина зі своїми хибами та слабкостями? Перед вами – психотерапія без прикрас.

Роман-викриття Брехуни на кушетці. Психотерапевтичні оповіді. Ялом показує читачу зворотний бік праці психоаналітиків. Захоплива, приголомшлива і сповнена глибоких роздумів історія.

 

Bezumtsi

Книга Загадочная женщина – это расказ о девушке Луизе, которая наконец-то обрела счастье: она добилась успеха в работе в маленьком кафе и живет с любимым человеком на острове, в двух шагах от моря. Йоахим, ее возлюбленный, — писатель. После встречи с прекрасной Луизой его жизнь наладилась. Но все разрушил один странный случай… Красивый, состоятельный мужчина, владелец многомиллионной компании Эдмунд, однажды пришел в кафе и назвал Луизу Еленой. Он утверждает, что эта женщина — его жена и мать его детей, исчезнувшая три года тому назад!..

 

 

 

 

Bezumtsi

Абатон… Таинственный исчезнувший город, где в библиотеке хранятся души великих странных… Старинная легенда напомнит о себе, когда в поисках похищенных детей Джейкоб, Эмма и верный Эддисон, спутав следы преследователям в современном Лондоне, отправятся в викторианскую Англию. В книге Библиотека душ речь пойдет об опасном путешествии в трущобы Дьявольского Акра — петли вне закона, где очень легко спрятать украденное, — их сопровождают мрачный перевозчик Харон, соблазненный перспективами карьерного роста, и прирученная Джейкобом пустота. Но здесь, у самого логова тварей, их уже много лет поджидает тот, кто верит в возвращение библиотекаря…

 

 


Bezumtsi

В книге Посылка для Анны речь пойдет о скромной Анне Браун, которую загадочные посылки без обратного адреса с чудесными подарками превратили в настоящую звезду газетного издательства, где она работает секретарем! Наконец кто-то заметил ее красоту, мудрость и добрый нрав, заставив Анну почувствовать себя необыкновенной. Но кто же этот незнакомец, который заставляет ее сердце биться быстрее?..

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Книга Диявол у білому місті побудована на реальних подіях, це історія про те, як на межі двох століть велична Всесвітня виставка у Чикаго, присвячена 400-річчю відкриття Колумбом Америки, повністю змінила ставлення американців до міст, у яких вони мешкають. Саме на ній Теодор Драйзер знайшов своє кохання, а Френк Баум побачив наживо майбутню країну Оз. Осяяне електричними вогнями Біле місто архітектора Бьорнема довело, що люди мусять жити не в укритих промисловим смогом нетрях, а серед краси, гармонії та безпеки. І якщо одержимий вбивством лиходій колись з'явиться на вулицях їхніх міст, він не залишиться непокараним, а його жертви – непоміченими.

 

 

 

 

Bezumtsi

У монографії «Успіх в бізнесі. Від нуля до мільйонів» досліджено теоретичні та практичні аспекти створення та реалізації бізнесу. Аналізуються різні фази підприємницької діяльності, методологічні та філософські принципи організації та вдосконалення бізнесу. Досліджуються основні аксіоми, писані та неписані правила ведення бізнесу. Автор на основі особистого досвіду створення успішного бізнесу викладає в книзі покрокове всі основні складові успішного бізнесу. Для студентів, науково-педагогічних працівників, аналітиків, бізнесменів – всіх, хто цікавиться питаннями успіху у підприємницькій діяльності.

 

 


Bezumtsi

У монографії «Державні інституції та чиновники періоду гетьманату П. Скоропадського» висвітлена історія державних інституцій періоду гетьманування в Україні П. Скоропадського. Основна увага приділена органам влади й управління, що функціонували в Українській Державі 1918 р. Описана система вищих і центральних державних органів, висвітлені дії українського уряду, спрямовані на розбудову мережі місцевих державних установ та органів самоврядування. Зроблена спроба визначити межі компетенції досліджуваних інституцій. Окрема увага приділена особовому складу тимчасових і постійних установ та органів місцевого самоврядування Української Держави та різним аспектам їх служби.

Розрахована на фахівців-істориків, студентів закладів вищої освіти та всіх, хто цікавиться історичним минулим України.

 

Bezumtsi

Монографія "Корпусний лакунікон англомовної та україномовної картин світу" присвячена вивченню механізмів і способів верифікації лакун в англійській та українській мовах та укладанню корпусного лакунікону як фрагмента англомовної та україномовної картин світу.


 

 

 

 


Bezumtsi

Підручник «Кримінальне право України. Загальна частина» має на меті поглиблення знань студентів юридичних вищих навчальних закладів ІІ–IV рівнів акредитації під час підготовки до заліків та іспитів з кримінального права.

Розрахований також на викладачів і практичних працівників-правників різних відомств, для яких проблеми і тенденції розвитку кримінального права є предметом їхньої діяльності.

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Методичні рекомендації Теорія і методика викладання плавання розроблені для проведення практичних і самостійних занять з дисципліни "Теорія і методика викладання плавання" для студентів І—II курсів факультету фізичної культури Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У посібнику Професійна підготовка майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти: теорія та методика розглянуто теоретичні та методичні засади професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти. Проаналізовано професійну підготовку майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти як науково проблему. Висвітлено досвід професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти у зарубіжних країнах і в Україні. Теоретично обгрунтовано структуру та оцінювання професійної компетентності майбутніх фітнес-тренерів, яка формується у закладах вищої освіти. Розроблено та теоретично обгрунтовано систему професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти. Охарактеризовано організаційно-методичні аспекти професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти. Видання рекомендовано науково-педагогічним працівникам, студентам, магістрам, аспірантам, докторантам і науковцям, які цікавляться проблемами професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти.

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Теорія і методика викладання гандболу висвітлено історичні аспекти розвитку гандболу у світі та в Україні, розглянуто техніку і тактику гри, методику навчання та запропоновано систему вправ для вдосконалення технічних і тактичних дій гравців, подано правила ведення змагань та методику суддівства. Посібник містить також тестові завдання. Для студентів педагогічних ВНЗ, тренерів ДЮСШ, учителів загальноосвітніх шкіл.


 

 

 

Bezumtsi

У монографії Психологічне забезпечення у системі підготовки спортсменів в олімпійському спорті розглянуто проблему психологічного забезпечення підготовки спортсменів, яка є із пріоритетних напрямів підвищення ефективності змагальної діяльності в сучасному олімпійському спорті. Розроблено концепцію психологічного забезпечення у системі підготовки спортсменів в олімпійському спорті та її концептуальні основи (мета, завдання, алгоритм реалізації). У запропонованій концепції поєднується методологія проведення психодіагностичних досліджень та система психологічної корекції особистості спортсмена в олімпійському спорті у взаємозв'язку з етапами багаторічного вдосконалення з урахуванням особливостей змагальної діяльності окремих видів спорту згідно з олімпійською кваліфікацією. Напрями реалізації концепції подано у вигляді стратегії і програми психологічного забезпечення спортсменів. Визначено ефективність розробленої концепції психологічного забезпечення шляхом впровадження у процес підготовки спортсменів збірних команд України з різних видів спорту. Для наукових працівників у галузі психології спорту, тренерів, спортсменів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів фізичного виховання і спорту.

 

Bezumtsi

"Дім — нуль відходів" — це стильний, доступний кожному, покроковий гід, який розкаже вам, як поліпшити здоров’я, заощадити час і гроші та досягти яскравішого майбутнього для своєї родини і для планети загалом.

 

 

 

 

 

 


Bezumtsi

Improvement of the quality of training the students of higher medical education establishments is connected with the improvement of forms and methods of teaching subjects, as well as the introduction of the latest achievements of modern forms, learning the high standard and control of the level of knowledge. The materials presented in the textbook Obstetricsand gynecology: in two volumes are based on the program of studying the subject "Obstetrics and Gynecology" on the position of evidence-based medicine and the transition to the Bologna Process. Each unit contains test tasks and clinical cases with answers to check up the students’ knowledge. At the end of each subunit there is the list of practical skills that the students should master. For students of higher medical education establishments.Bezumtsi

The main principles of normative courses in General Psychology and Medical Psychology are presented in this book. General and Medical Psychology problems are studied at this training and methodical manual. A series of special task at the end of each part provides active and conscious learning of educational information. The textbook "General and Medical Psychology" is for the students of the higher medical educational establishments, where these courses are taught. Educational objectives: development of professional psychological competence of future doctor.

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Теорія і методика спортивної підготовки. (На прикладі командних ігрових видів спорту) розглянуті теоретико-методичні аспекти спортивної підготовки. Посібник призначений для студентів, магістрантів, викладачів інститутів (факультетів) фізичного виховання і спорту педагогічних університетів.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Клінічна фармакологія невідкладних станів у практиці стоматолога викладено основні питання стосовно клінічної картини, діагностики, невідкладної допомоги при невідкладних станах, які можуть виникнути в стоматологічній практиці. Посібник містить сучасні класифікації, методи діагностики, алгоритм надання невідкладної допомоги, докладну характеристику лікарських препаратів, які застосовують. Детально висвітлені питання клінічної фармакокінетики, фармакодинаміки, лікарської взаємодії, особливостей застосування лікарських препаратів при різних станах. Особливу увагу приділено профілактиці невідкладних станів у практиці стоматолога.

Для студентів стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів, а також для лікарів-інтернів, лікарів-стоматологів.

 

Bezumtsi

У навчальному посібнику Самостійна робота студента з анатомії людини наведені основні критерії оцінювання успішності студентів, тема-тичний план лекцій та практичних занять, а також тестові питання з тем самостійної роботи та прак-тичних занять і банку «Крок-1».

Навчальний посібник містить методики щодо закріплення лекційного матеріалу та матеріалу практичних занять, вивчення анатомічної термінології, викладені вимоги до підготовки студентів із відпрацювань пропущених занять, змістових модулів та іспиту.

Рекомендований для викладачів та студентів І–ІІ курсів медичних закладів вищої освіти ІV рівня акредитації.

 

 

Bezumtsi

This study guide is intended for the students of medical higher educational institutions of IV accreditation level, who study Human Anatomy in the English language.

Навчальний посібник Topographical Anatomy of the Chest рекомендований для студентів медичних закладів вищої освіти IV рівня акредитації, які вивчають анатомію людини англійською мовою.

 

 

 

 


Bezumtsi

Навчальний посібник Адекватний переклад англійських прислів'їв - авторська інтегрована навчально-методична розробка для вивчення та засвоєння особливостей адекватного відтворення англійських прислів’їв іншими мовами (зокрема, українською і російською) на базі корпусних технологій. Наведені теоретичні та практичні аспекти реалізації пропонованої методики.

Призначений для студентів, аспірантів і викладачів філологічних спеціальностей закладів вищої освіти.

 

 

 


Bezumtsi

У підручнику Математичні методи дослідження операцій розглядаються питання лінійного та нелінійного програмування, двоїстості у лінійному програмуванні, постоптимального аналізу, а також розв’язування класичних задач математичного програмування, зокрема засобами табличного процесора Excel.

Підручник призначений для студентів закладів вищої освіти, які вивчають дисципліну "Математичні методи дослідження операцій". Теоретичні питання доповнюються прикладами розв’язування дослідження операцій. Кожний розділ підручника містить задачі для самостійного розв’язування, а також питання для самоперевірки. Підручник може використовуватися для підготовки до лабораторних занять, а також самостійного вивчення дисципліни.

 

Bezumtsi

В монографії Кадрова політика у сфері охорони здоров'я України в контексті європейської інтеграції представлено науково-теоретичне обгрунтування місця та ролі кадрової політикисеред основних напрямів державного управління в цілому та у сфері охорони здоров'я в сучасних умовах.

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Монографія Малі жанри в українській та російській еміграційній прозі міжвоєнного двадцятиліття: компаративний дискурс присвячена цілісно-системному вивченню малих художніх жанрових форм української та російської еміграційної літератур міжвоєнного двадцятиліття у порівняльному аспекті.

На багатому фактичному матеріалі як уперше повернутих після довгого забуття текстів українських та російських письменників-емігрантів, так і творів відомих митців, чиї творчі набутки вилучалися з літературного процесу за часів тоталітаризму, досліджуються спільні та відмінні особливості літератур першої хвилі еміграції (1919—1939). Значна увага приділяється проблемно-тематичній спрямованості малої прози та її жанрово-стильовій типології.

Для літературознавців, студентів, усіх, хто цікавиться взаємозв’язками української та російської літератур, літературною компаративістикою.

 

 

 

Bezumtsi

У монографії Виробнича трансфузіологія розглядаються аспекти сучасної виробничої трансфузіології як окремої науки, що використовує унікальні для медицини матеріали та методи зі своєю історією й шляхами розвитку.

Вирішуються питання забезпечення патогенної безпеки, якості компонентів та препаратів служби крові. Розглядається нормативна база та шляхи її гармонізації з вимогами ЄС.

Особливістю цього наукового видання є відсутність цитування офіційних документів та законів із посиланнями на них у разі необхідності. Це пояснюється вимогами до постійного вдосконалення згідно із сучасними системами менеджменту якості, такими як ISO 9001 та GMP, що приводить до постійних змін у цих документах. Разом із питанням менеджменту якості розглядаються окремі аспекти з логістики, законодавства, економіки, інфраструктури, обладнання, маркетингу, виробництва, а також етичні моменти та інші вузькоспеціалізовані напрями діяльності служби крові, що формують виробничу трансфузіологію як сучасну самостійну науку.

 

 

 

Bezumtsi

У монографії Управління енергоспоживанням: промисловість і соціальна сфера запропоновані методичні підходи до розрахунку систем теплозабезпечення будівель при використанні різних видів енергоресурсів, враховуючи оцінку вартості життєвого циклу таких систем, підходи до встановлення базового рівня енергоспоживання під час енергетичного аудиту (розрахунковий таінструментальний методи). Розроблені організаційно-управлінські, інформаційні та мотиваційні заходи з енергозбереження, вдосконаленню науково-методичних підходів до оцінки соці-економічної ефективності інвестиційних проектів з енергозбереження, з одночасним врахуванням можливих ризиків техногенних катастроф у зонах розташування об’єктів енергетики.

Монографія призначена для науковців та фахівців з впровадження систем енергоменеджменту.

 

Bezumtsi

В книге а "Машина времени" Н.Н. Неплюева (социально-экономический анализ) анализируются причины феноменальных социальных и экономических успехов, основанного Н.Н. Неплюевым Крестовоздвиженского трудового братства, удивлявшего почти полвека (с 1881 до 1929 года) мир своей организацией, нравственными условиями и инновациями, которые на много опередили время.

 

 

 

 

Bezumtsi

У монографії Венчурна діяльність промислових підприємств: теорія, методологія, практика представлені результати дослідження й систематизації теоретичних, науково-методологічних і практичних положень та розробок щодо венчурної діяльності вітчизняних промислових підприємств. Запропоновано і обгрунтовано теоретико-методологічні засади венчурної діяльності промислових підприємств, в основу яких покладено нову ідеологію вирішення комплексу економічних та інноваційних проблем розвитку України та специфічний інструментарій, який включає систему закономірностей, принципів, моделей, ефектів, категорій і понять, методів та алгоритмів, притаманних даній діяльності.

 

 

Bezumtsi

Автори монографії Флюороз зубів переможений провели грунтовні морфогістохімічні, біохімічні, електрономікроскопічні, клінічні дослідження, що дало змогу запровадити в практичну стоматологію нові ефективні методи діагностики, лікування і профілактики флюорозу зібів (відбілювання і ремінералізацію емалі, застосування нових композитних матеріалів і адгезивних систем в реставрації зубів, уражених на флюороз, виготовлення косметичних адгезивних конструкцій - вініри, керамічні коронки тощо).

 

 

 

Bezumtsi

Видання Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні містить офіційні документи, стенограму доповідей та виступів, тексти невиголошених виступів учасниківпарламентських слухань, а також інформаційно-аналітичні та довідкові матеріали із зазначеного питання.

 

 

 

 

 

 

 

Bezumtsi

Монографія Державна політика в сфері стандартизації в умовах євроінтеграції України: адміністративно-правовий аспект присвячена дослідженню місця стандартизації в адміністративно-правовому регулюванні господарської діяльності, її юридичної природи, подано рекомендації щодо адаптації законодавства України у сфері стандартизації до норм Європейського Союзу.

 

 

 

 


Bezumtsi

У науково-практичному виданні Клінічна імунологія висвітлено найважливіші питання будови та функції імунної системи людини, її взаємозв'язок з іншими регуляторними й ефекторними системами організму. Показано розвиток системи імунітету на різних етапах онтогенезу, особливості її функціонування в умовах впливу різноманітних, у тому числі антропогенних, факторів навколишнього середовища.

 

 

 

 


Bezumtsi

У монографії Морально-етичні цінності громадянського суспільства здійснено аналіз морально-етичних цінностей громадянського суспільства. Окреслено коло факторів, що детермінують зміну ціннісної складової сучасного соціуму. Виявлено аксіологічні домінанти, що грають вирішальну роль у процесі становлення громадянського суспільства.

 

 

 

 

 


Bezumtsi

У книзі Три розмови про Україну під однією обкладинкою зібрано три відверті розмови з видатними українцями про знаменні події в історії України (від боротьби за відновлення української держави 80-90-х рр. ХХ століття до російсько-української війни на Донбасі). Це не просто сухі факти, це багатогранна розповідь з автобіографічними елементами та унікальними світлинами, що раніше ніде не публікувалися. Це діалоги з людьми, які у своїй царині доклали багато зусиль для становлення України.

 

 

 


Bezumtsi

The study guide General Epidemiology was prepared according to the typical syllabus for Epidemiology with due account of the qualification description and standards of training on the basis of regulatory and binding documents of the Ministry of Health of Ukraine. The book sets out in concise detail the fundamentals of general epidemiology and approaches to prevention of epidemiological complications, protection of the population and territory from the spread of infectious diseases.

The study guide is intended for students and internship doctors of higher medical education institutions of the 3rd—4th levels of accreditation.

 

 

Bezumtsi

The "Internal Medicine: Critical Care"

provides the depth and breadth of coverage that reflects the complexity and expertise needed to practice emergency medicine successfully in today's fast—paced environments. It is an important contemporary clinical emergency care resource for students of higher education eshtablishments - medical universities, institutes and academies.

The textbook was published in the English language, illustrated with pictures and tables, which are easy to learn and to store in memory for a long time. This textbook also gives possibility to find answers quickly when you are faced with a difficult diagnosis or need the latest treatment recommendations, step-by-step guidelines and new pharmacologic considerations.

 

 

Bezumtsi

Навчальний посібник Спеціальна епідеміологія для проведення практичних занять зі спеціальної епідеміології для студентів V курсу медичного факультету складено відповідно до типової навчальної програми "Епідеміологія" з урахуванням вимог кваліфікаційних характеристик і стандартів освіти на основі нормативно-директивних матеріалів МОЗ України. У посібнику стисло викладено основи спеціальної епідеміології та підходи до організації та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів при різних групах інфекцій.

Видання ілюстровано схемами, таблицями. Кожний тематичний модуль, окрім інформаційного блоку, містить питання для самоконтролю, тестові завдання і ситуаційні задачі, що дає можливість оцінити ступінь засвоєння навчального матеріалу.

Для студентів вищих медичних навчальних закладів — медичних університетів, інститутів й академій.

Bezumtsi

Навчальний посібник Внутрішня медицина: ревматологія містить сучасну інформацію щодо етіології, клінічної картини, діагностики, лікування та профілактики при найпоширеніших­ хворобах кістково-м’язової системи та сполучної тканини, спрямований на поліпшення теоретичної і практичної підготовки студентів. Посібник створено відповідно до затвердженої навчальної програми "Внутрішня медицина" 2015—2016 н. р. для студентів V курсу. Його зміст і побудова спростить і полегшить студентам підготовку як під час самостійної роботи вдома, так і під час практичних занять у клініці.

Для студентів, лікарів-інтернів і курсантів вищих медичних навчальних­ закладів післядипломної освіти.


Bezumtsi

У навчальному посібнику Невідкладні стани у стоматологічній практиці висвітлено особливості клінічної картини, діагностичні критерії та алгоритми надання невідкладної допомоги при загрозливих для життя хворого станах, із якими найчастіше має справу у своїй практиці лікар стоматолог. Наведено фармакологічні препарати, їх дозування шляхи введення та послідовність застосування, а також не медикаментозні методи надання невідкладної допомоги.

Для лікарів стоматологів, лікарів-інтернів та лікарів-курсантів, магістрантів, клінічних ординаторів з фахів стоматологічного профілю, а також для студентів старших курсів стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів.


Bezumtsi

Підручник Деонтологія в медицині присвячено актуальним питанням медичної деонтології відповідно до навчальної програми "Деонтологія в медицині". У підручнику розглянуті питання медичної етики і деонтології, правового забезпечення професійної діяльності лікаря в сучасному суспільстві; основні моделі взаємовідносин у системі лікар-хворий; питання ятрогенії, лікарської помилки, їх причини та профілактика; лікарська таємниця, правові документи, що гарантують дотримання лікарської таємниці в Україні та світі; деонтологічні аспекти захисту права пацієнтів на життя і смерть; особливості деонтологічних підходів в онкології, психіатрії, геронтології, педіатрії; деонтологічні аспекти взаємовідносин лікаря з ВIЛ-інфікованим пацієнтом і пацієнтом, хворим на СНIД. Висвітлені етичні питання трансплантології, евтаназії, медичної генетики, сучасних репродуктивних технологій.

Для студентів вищих навчальних закладів — медичних університетів, інсти­тутів й академій, лікарів, біологів, фармакологів.


Bezumtsi

У підручнику Судова медицина. Медичне законодавство стисло викладено історію розвитку судової медицини в Україні та відповідних кафедр (курсів) вищих медичних навчальних закладів, а також напрями їх наукової діяльності. Висвітлено питання організаційно-процесуальних засад судово-медичної експертизи.

На основі сучасних наукових досягнень детально розглянуто питання судово-медичної танатології, діагностики різних ушкоджень та розладу здоров’я внаслідок дії на організм людини факторів зовнішнього середовища. Уперше представлені дані стосовно ушкоджень, заподіяних лазерним випромінюванням, та відомості про дію на організм біологічного чинника. Охарактеризовано особливості експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб відповідно до статей Кримінального кодексу України. Розглянуто сучасні можливості судово-медичної експертизи речових доказів. Наведено матеріал щодо правових аспектів надання медичної допомоги та кримінальної відповідальності лікарів за професійно-посадові правопорушення згідно зі статтями Кримінального кодексу України.

Кожний розділ підручника закінчується переліком питань для контролю знань.

Підручник відповідає програмі навчальної дисципліни "Судова медицина, медичне законодавство".

Для студентів медичних факультетів вищих навчальних закладів — університетів, інститутів та академій, а також для інтернів і судово-медичних експертів-початківців.


Bezumtsi

Підручник Оперативна хірургія та топографічна анатомія створено з урахуванням рекомендацій МОН та МОЗ України:  -високий ступінь ілюстративності (423 малюнки, з них 78 - кольорові), використання логічних схем і таблиць;

-наявність тестових завдань для самоконтролю студентів після кожного розділу (відкрита база) у форматі КРОК. Частину питань,так звану якірну групу, відібрано з тестів для поточного та підсумкового модульного контролів, ща має підвищити зацікавленість студентів у опануванні підручника;

-наявність розділів з трансплантації органів, лапароскопічної хірургії, операцій на судинах та нервах;

-структурованість тексту та ілюстрацій.

Розділи з топографічногої анатомії передують розділам з оперативної хірургії, що є традиційним у викладанні предмету і відповідає типовій навчальній програмі. Послідовність викладання топографічної анатомії та оперативної хірургії окремих ділянок тіла людини також збігається з класичною схемою його описання

Усі назви анатомічних елементів відповідають Міжнародній анатомічній номенклатурі (Сан Пауло, 1997). Українські еквіваленти наведено за виданням "Міжнародна анатомічна номенклатура", Бобрик І.І., В.Г. Ковешніков (2001). Перевагу надано українським термінам, латинські подані під час першого згадування.

У підручнику наведені модифіковані малюнки з класичних анатомічних та топографоанатомічних підручників і атласів, значну частину взято з попередніх видань, також є оригінальні ілюстрації.

Для студентів вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації, інтернів, а також лікарів хірургічного профілю.


Bezumtsi

Professional training of medical professionals of the general practicioners network is a very important task, since they are an important element in addressing the TB epidemic. Therefore there was a need for a national textbook of tuberculosis involving Ukrainian and foreign highly skilled professionals in this field, who have invaluable clinical, teaching and research experience. Textbook Phthisiology meets the requirements of the Bologna process. It provides information about the etiology, pathogenesis, clinical presentation, diagnosis, treatment and prevention of tuberculosis. Texbook expounds latest achievements of national and international scientists, WHO standardized protocols in compliance with consistency and volume of standard provision of specialized care for TB patients.

For students of higher medical educational establishments.


Bezumtsi

У підручнику Сімейна медицина розглянуто аспекти діяльності сімейного лікаря з позицій поліпрофільності загальної лікарської практики. Наведено практичні рекомендації щодо дій сімейного лікаря під час ведення хворих із нозологіями, які  розглядаються на етапі первинної медичної допомоги. Викладено клінічну картину, діагностику, особливості лікування та профілактики таких пацієнтів сімейним лікарем у межах його професійної компетенції, регламент взаємодії з лікарями, які надають спеціалізовану допомогу.

Книга написана відповідно до навчальної програми зі спеціальності "Загальна практика — сімейна медицина" та рекомендована як підручник для студентів й інтернів вищих навчальних закладів — медичних університетів, інститутів й академій. Також вона буде корисна сімейним лікарям, терапевтам, педіатрам.


Bezumtsi

Видання Терапевтична стоматологія присвячено найпоширенішим патологічним станам у стоматології - захворюванням пародонта.

У підручнику розглянуто питання анатомії та фізіології пародонта, клініки й діагностики, лікування й профілактики захворювань пародонта. Особливу увагу приділено медикаментозному, хірургічному лікуванню (кюретаж, гінгівектомія, клаптеві операції тощо), фізіотерапевтичним методам лікування (електролікування, ультразвукова терапія, вакуум-терапія, масаж тощо). В окремому розділі викладено методи обстеження хворого.

У другому виданні з урахуванням настанов Міжнародної федерації стоматологів подано лікування захворювань пародонта згідно з вимогами доказової медицини.

Анатомічні терміни подано за Міжнародною анатомічною номенклатурою. У контексті Болонського процесу наведено тести для самостійного контролю знань і відповіді до них.

Для студентів стоматологічних факультетів вищих навчальних закладів — медичних університетів, інститутів й академій.


Bezumtsi

Учебник Биологическая и биоорганическая химия содержит систематизированное изложение курса биологической химии в соответствии с программой по дисциплине, утвержденной для студентов высших медицинских (фармацевтических) учебных заведений — университетов, институтов и академий. В основном тексте учебника рассмотрены структура и ферментативные реакции превращения основных классов биомолекул — белков, аминокислот, углеводов, липидов, нуклеотидов, порфиринов; освещены вопросы строения и свойств нуклеиновых кислот ДНК и РНК, молекулярной биологии и генетики, биохимические основы физиологических функций организма человека и их нейрогуморальной регуляции. Значительное внимание уделено молекулярным механизмам функционирования клеток крови, печени, почек, мышц, соединительной ткани, иммунной и нервной систем. Рассмотрены биохимические основы патогенеза атеросклероза, сахарного диабета, ожирения, болезней эндокринной, иммунной, нервной систем и соединительной ткани. Каждая глава учебника содержит кроме информационного материала тестовые задания для самопроверки и контроля усвоения знаний.


Bezumtsi

У клінічно-орієнтованому посібнику "ЕКГ у практиці" висвітлено особливості використання ЕКГ для діагностики та лікування пацієнтів із симптомами серцево-судинних захворювань. Це переклад уже шостого видання посібника, однак основоположні принципи залишаються незмінними: ЕКГ слід інтерпретувати з урахуванням анамнезу і даних фізикального обстеження. Враховано особливості діагностики хворих з імплантованими електрокардіостимуляторами та дефібриляторами. Глави посібника містять інформацію стосовно електрофізіології та призначення електричних пристроїв, що дасть змогу лікарям провести попередню діагностику стану пацієнтів із різноманітними функціональними розладами. Детально подано ЕКГ у 12 відведеннях. Для студентів, а також лікарів-інтернів, лікарів загальної практики, кардіологів, лікарів функціональної діагностики, терапевтів, ревматологів і лікарів, які починають свою практичну діяльність і бажають професійно вивчити електрокардіографію.


Bezumtsi

Under current conditions in the sphere of improvement of the quality of student training at higher medical education establishments and deepening of their knowledge in the field of obstetrics it becomes absolutely necessary to publish textbooks, which cover the issues of obstetrics and correspond to current education programs. The textbook Obstetrics and gynecology: in two volumes has been created according to the obstetrics curriculum and in accordance with the Bologna process requirements. The book describes the latest achievements of world obstetric science, deals with physiological aspects of pregnancy and childbirth, major factors of etiology, pathogenesis, clinical presentation, diagnosis, treatment and prevention of diseases during pregnancy, labor and postpartum period. For students of higher medical education establishments.


Bezumtsi

У першому томі підручник Патофізіологія відповідно до програми навчальної дисципліни патофізіологія, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України (Київ, 2006), викладено всі питання, що входять до модуля 1 "Загальна патологія". У матеріал підручника увійшли новітні дані про молекулярні й молекулярно-генетичні механізми розвитку патологічних прцесів і хвороб. Для студентів вищих медичних навчальних закладів, науковців, практичних лікарів.

 

 

 


Bezumtsi

Підручник Гістологія, цитологія та ембріологія створений із залученням широкого кола авторитетних фахівців - гістологів та ембріологів - з різних регіонів України з урахуванням найновішої редакції Міжнародної гістологічної термінології (Київ, 2010). Виклад матеріалу гармонізовано з типовою програмою нормативної навчальної дисципліни "Гістологія, цитологія, ембріологія", затверджено МОЗ України 14.05.2013 р., з урахуванням кращих зарубіжних аналогів. Порівняно з попередніми виданнями у книзі представлені повноколірні ілюстрації та мікрофотографії, переважна більшість яких є оригінальними напрацюваннями видавництва та колективу українських морфологів. Крім того, книга збагачена прикладами практичного застосування знань із цитології, гістології та ембріології для глибшого розуміння патологічних процесів, якими може бути уражений організм людини. У кінці кожного розділу в іерархічному порядку наведено список термінів, які студент повинен засвоїти та вміти використовувати у своїй подальшій навчальній і практичній діяльності. Для студентів вищих медичних закладів, а також викладачів та лікарів.


Bezumtsi

У підручнику Хірургія висвітлено організацію хірургічної роботи середнього медичного персоналу; принципи і сутність сучасної асептики й антисептики, гемостазу, знеболювання, гемотрансфузії, діагностики хірургічної патології, деонтології та біоетики; види оперативної і неоперативної хірургічної техніки, ведення перед- і післяопераційного періодів, догляд за хворими, методи надання невідкладної допомоги. Наведено основні види загальної хірургічної патології (травми, опіки, хірургічна інфекція, пухлини та ін.). Підручник відповідає навчальній програмі з хірургії, затвердженій Міністерством охорони здоров’я України, і розрахований для студентів вищих медичних навчальних закладів І–ІІІ рівнів акредитації, а також може бути використаний практикуючими медичними працівниками.


Bezumtsi

У посібнику Гістологія. Короткий курс в стислій та доступній формі викладено ключові моменти гістології, цитології та ембріології: мікроскопічну та субмікроскопічну будову клітин, тканин, органів і систем людського організму, закономірності їхнього формування та розвитку в процесі ембріогенезу; перелічено теоретичні питання до кожного заняття. Для студентів медичного, медико-психологічного та стоматологічного факультетів вищих медичних навчальних закладів.

 

 

 


Bezumtsi

Керівництво підготовлено з урахуванням останніх досягнень (у тому числі доказової медицини) в області діагностики, тактики ведення та лікування хворих з основною гінекологічною патологією. Використовувались клінічні протоколи, консенсуси, гайдлайни провідних держав світу (США, Канади, Великої Британії, Австралії та ін.). У підручнику Гінекологія: керівництво для лікарів детально викладено питання запальних захворювань жіночих статевих органів з характеристикою інфекцій, що передаються статевим шляхом; проблеми неплідності і застосування сучасних репродуктивних технологій; невиношування вагітності; всі аспекти порушень менструального циклу; перебігу клімактерію і постменопаузи; проблеми гіперандрогенії та гіперпролактинемії в гінекології; передракових захворювань і пухлин жіночої статевої сфери; проблеми ендометріозу і трофобластичної хвороби; методи планування сім’ї; клінічна картина, діагностика і тактика лікування у випадках "гострого живота" у гінекології; медичної допомоги при небажаній вагітності. У додатках наведено відомості про сучасні фармакологічні препарати та критерії прийнятності сучасних засобів контрацепції.

Для лікарів-інтернів та практикуючих лікарів-акушерів-гінекологів, сімейних лікарів, лікарів-курсантів факультетів післядипломної освіти, студентів старших курсів вищих медичних навчальних закладів.

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ