jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Довідково-пошуковий апарат

Основою діяльності бібліотеки є Довідково-пошуковий апарат бібліотеки, тобто сукупність традиційних та електронних довідкових та бібліографічних видань, бібліотечних каталогів і картотек.

З 2002 року традиційні каталоги і картотеки замінені Електронним каталогом, який містить перелік всіх зареєстрованих документів. Елементом Електронного каталогу є "опис документа", в якому міститься:

  • посилання на електронні копії документів, яких у базі понад 20 тисяч (книги, методички, конспекти лекцій, збірники завдань, стандарти, автореферати, дисертації, звіти про НДР тощо);
  • інформація про кількість примірників всього та наявність вільних примірників в бібліотеці на час перегляду;
  • інформація про місце знаходження видання (читальні зали та абонементи Центральної бібліотеки, бібліотек інститутів, навчально-консультаційних пунктів, кафедр, служб тощо).

ФУНКЦІЇ ЕЛЕКТРОННОГО КАТАЛОГУ - це оперативний пошук документів з метою їх подальшого замовлення та забезпечення on-line доступу до електронних копій документів в локальній мережі з усіх ПК бібліотечної системи та університету, та в режимі віддаленого доступу через Інтернет.

Для більш ефективного пошуку документів в структурі Електронного каталогу створені Класифікатори за рахунок попередньої класифікації документів за певними ознаками (темами, персоналіями, серіями, місцем зберігання документів та ін.).

Передбачені засоби відбору документів в Електронному каталозі за різними ознаками.

Пошук можливий за автором, назвою, словами з назви, мовою видання, роком видання, УДК, ключовими словами, а також за видами документів: книги, брошури, методичні вказівки, технічні документи, книги CD, аудіо книги, статті з періодичних видань, дисертації (захист в СумДУ), автореферати дисертацій з 1999 р. (захист на території України), звіти про науково-дослідну роботу СумДУ, реферативні журнали, періодичні видання, вісники вузів.

Електронний каталог доступний з локальної мережі університету та Інтернет.

Фонд інформаційно-бібліографічного відділу:

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ