jQuery(window).on('load', function() {new JCaption('img.caption');});
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Фонд бібліотеки

Бібліотечні фонди - це стратегічний ресурс розвитку університету, основа багатогранної роботи університетської бібліотечної системи. Інформаційний потенціал бібліотечного фонду - є основою наукового, навчального, виховного процесів університету, загальнодоступне і універсальне за змістом джерело інформації.

Сьогодні фонди бібліотечної системи університету складають понад 2,8 млн. різних документів: від видань початку XVIII ст. до публікацій наших часів, які представлені 43 мовами світу.

Важливою складовою є довідково-бібліографічний фонд бібліотеки: енциклопедії, загальні та галузеві довідники і бібліографічні покажчики, бібліографічні, реферативні, оглядово-аналітичні видання органів інформації, міжнародних інформаційних центрів тощо.

Фонд включає монографії, наукові періодичні видання, матеріали наукових конференцій, дисертації, автореферати, описи винаходів, навчальні посібники та методичні матеріали, звіти про науково-дослідні роботи, нормативно-виробничі документи тощо.

За змістовим складом фонд бібліотеки універсальний, містить друковані та електронні видання з суспільно-політичних та економічних, природничих та технічних, медичних, юридичних, гуманітарних та інших галузей знань.

Види документів та місце доступу до них

Документопостачання бібліотечного фонду

Щорічно до бібліотеки надходить понад 40 тисяч примірників, 10 тисяч найменувань книг, журналів, газет та інших матеріалів.

Значна увага приділяється поповненню та оновленню фондів бібліотеки, використовуються всі можливі джерела документопостачання: благодійні фонди, дари авторів, користувачів, видавництв, документообмін, надходження від офіційних установ, міністерств, відомств.

Суттєвим джерелом комплектування є централізоване розповсюдження навчальної літератури, яке здійснюється Міністерством освіти за попереднім замовленням бібліотеки.

З метою поповнення фондів налагоджено документообмін з 80 бібліотеками. З бібліотек вищих навчальних закладів за документообміном надходять переважно видання університетів, наукові періодичні видання - Вісники…, Наукові записки…, Збірники наукових праць… тощо.

Постійними джерелами цілеспрямованого поповнення фонду є передплата, купівля у видавництвах, у авторів, у книжкових магазинах.

Щорічно передплачується близько 500 найменувань наукових періодичних видань.

З кожним роком збільшується поповнення бібліотечного фонду власними виданнями університету. Щороку близько 50 відсотків надходжень забезпечується саме видавництвом університету.

Видання, що відсутні в фонді бібліотеки, можна замовити і отримати через міжбібліотечний абонемент (МБА) з інших бібліотек.

Всі види наявних у фонді документів відображено в Електронному каталозі, який налічує понад 400 тисяч бібліографічних описів та понад 35 тисяч електронних копій книг, методичних посібників, конспектів лекцій, стандартів, дисертацій, авторефератів тощо.

Книгообмін

Бібліотека Сумського державного університету веде документообмін з бібліотеками України та зарубіжних країн (в тому числі з Бібліотекою Конгресу США).

Запрошуємо до подальшої співпраці з документообміну бібліотеки, організації та наукові установи на взаємовигідних умовах.

Бібліотека комплектує наукові, навчальні, довідкові видання з гуманітарних, економічних наук, технічних (енергетика, електротехніка, електроніка, машинобудування, металургія, хімічна промисловість, ядерна енергетика), природничих і точних наук, медицини, біотехнології.

Пропонуємо для обміну видання праць співробітників та наукові видання видавництва СумДУ.

Для обміну необхідно відібрати з «Переліку видань, що доступні у бібліотеці Сумського державного університету для книгообміну», де представлені видання з економічних, фізико-математичних, технічних, філологічних, медичних та ін. галузей знань.

Замовлення та пропозиції обміну надсилати за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Контакти:
Тел. +3 8 (0542) 687-820, 331-039, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Відповідальна особа: Чебан Раїса Володимирівна

Наша адреса:
Сумський державний університет, Бібліотека, вул. Римського-Корсакова, 2
м. Суми, Україна, 40007

 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Animation

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ